POŠTA PARTNER

Aukro.cz

visitor counter

TJ Horní Datyně
 

Plán akcí Tělovýchovné Jednoty Horní Datyně na rok 2015


 
 

 

KLUZIŠTĚ V HORNÍCH DATYNÍCH

 

Před několika lety bylo za tělocvičnou v Horních Datyních na popud tělovýchovné jednoty vybudováno MÚ Vratimov asfaltové hřiště.

Plocha, která se dá využít pro provozování mnoha letních sportů, v Datyních chyběla. Chyběla však především plocha pro vybudování kluziště v zimních měsících.

Po několik sezón bylo asfaltové hřiště členy TJ Horní Datyně a příznivci bruslení upravováno na kluziště. Tato iniciativa se setkala s vysokým zájmem hlavně z řad dětí a mládeže, ale i mnoha dospělých.

O to větší bylo překvapení, když MÚ minulým rokem zakázal kluziště v Horních Datyních vybudovat. Zdůvodnil to tím, že asfaltové ploše chybí parametry pro provoz ledové plochy. Mysleli jsme si, že společnými silami situaci nějakým způsobem vyřešíme. O to větší bylo zklamání, že ze strany MÚ nedošlo k jakékoliv iniciativě, jak nastalou situaci řešit. MÚ se ani nesnažil navrhnout nějaké řešení, jak by se dala plocha za tělocvičnou upravit, aby kluziště mohlo být vybudováno. Nestalo se vůbec nic. Pomoci se datyňští nedočkali nejen od Městského úřadu, ale ani od radních a zastupitelů.

Kluziště tedy nebylo a zřejmě také dlouho nebude. Možná stačilo velice málo……….

Pokud bude na tento článek ze strany MÚ reagováno, bude to zřejmě v tom smyslu, jak je výše uvedeno a to tak, že plocha není určena pro zimní sporty a bruslení na ní tedy není bezpečné.

Popřípadě bude argumentováno nedostatkem peněz na nutné úpravy.

 

Karel Baran – člen výboru TJ Horní Datyně.

Článek byl zaslán k vytištění do Vratimovských novin.

 

TJ Horní Datyně sdružuje kromě KČT také odbor Asociace sportu pro všechny (ASPV) a oddíl Stolního tenisu. Tyto odbory se věnují jak mládeži, tak dospělým. Členové mohou využívat hřiště, tenisový kurt nebo tělocvičnu.

 

 

Tělocvična v Horních Datyních

Nově rekonstruovaná tělocvična v Horních Datyních za Kulturním domem zahájila provoz pro veřejnost od 14. 12. 2010.

 

Město Vratimov rekonstruovalo v období od září do listopadu 2010 prostory tělocvičny včetně příslušenství v celkovém finančním objemu 670.000,- Kč.
Co je možné si v tělocvičně zahrát?

 

 
  • Badminton ( síť na badminton je k zapůjčení)
  • Volejbal ( volejbalová síť je k zapůjčení)
  • Nohejbal
  • Sálová kopaná ( míč na sálovou kopanou je k zapůjčení)
  • Basketbal
  • Cvičení pro ženy a děti
  • Gymnastika
  • Stolní tenis
  • Florball

 

Město Vratimov nabízí prostor tělocvičny k pronájmu všem sportovním organizacím, spolkům i jednotlivcům.
Priority ve stálých objednaných časech má TJ Horní Datyně, SDH Horní Datyně a ZŚ Horní Datyně. Rozpis stálých hodin je  zde
.

 


Provozní doba tělocvičny je PO-NE 8:00 - 22:00
 
správce :p. David Přidal tel : 604922445
zástupce správce :p. Milan Mužík tel : 737605045


Termíny pronájmu lze dohodnout se správci na výše uvedených telefonních číslech.
Pronájem tělocvičny pro veřejnost: 250,- Kč/ hod.

Srdečně zveme sportovní veřejnost a oddíly, které nemají k dispozici vlastní prostory ke sportovnímu vyžití.
 
Turistická chata Morávka

 

                            E-mail ivankaslivova@seznam.cz                                      

 

  Chata TJ Horní Datyně [Zvětšit - nové okno]Umístění: Horská obec Morávka v Beskydech. Autobusem z Ostravy nebo Frýdku-Místku, zastávka Hotel Morávka. Ulicí mezi obchodem a restaurací 200 m od hlavní silnice vpravo. Východisko zimní i letní turistiky, na Travný, hřeben Těšínských Beskyd, Visalaje, Lysou horu (1324 m), Velký Polom. Koupání v řece Morávka. Sjezdovka Sviňorky s umělým zasněžováním. Z blízké Jízdárny vás rádi povozí v kočáru nebo na saních s koňským spřežením.

Ubytování: Kapacita chaty je 14 lůžek (2x6 a 1x2). V obytné části je klubovna, prostorná chodba k uložení turistických potřeb, sociální zařízení. Topení plynové. V suterénních místnostech je jídelna a kuchyň. Na pozemku u chaty lze parkovat, případně postavit menší počet stanů, provozovat hry, k dispozici jsou kuželky a ohniště pro táborák. Kuchyňské potřeby, sporák i lednička. Obchod a restaurace 200 m.

  Cena: Víkendové pobyty: za lůžko na 1 noc 100 Kč. Týdenní pobyt: celá chata 1 noc 800 Kč. Členové KČT HD: 1. noc 90 Kč, každá další 55 Kč. Plyn 10 Kč/m3, elektřina 6 Kč/kWh, rekreační poplatek 10 Kč/dospělý/den.

Adresa: Morávka č.p. 110, 739 04 Morávka. Kontaktní: Ivana Slívová, K hájence 216, 739 32 Horní Datyně

  

                                                                                                              
 

Program kina

INZERCE

Elektronická
podoba
starých kronik
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one