POŠTA PARTNER

Aukro.cz

visitor counter

 

 

 

Klub českých turistů


 

Plán akcí Tělovýchovné jednoty Horní Datyně na rok 2015

 


 
 
Další informace hledejte na :  www.tjhornidatyne.cz
 

 

 

Další informace hledejte na :

  www.tjhornidatyne.cz

    

125 let Klubu českých turistů  

1888 - 2013
 

 

 

 


 

 

 

 

  

 

Odbor KČT Horní Datyně ( oblast Beskydy) tvoří v r. 2007 150 členů, převážně z Horní Datyňe, ale také z Vratimova, Václavovic a Šenova jedná se o klub, jehož rozsah opravňuje k názvu "Slezská brána", podle sdružení obcí. Členy mnohdy zůstávají i ti, kteří se přestěhovali do ostravských sídlišť, apod. Pro zajímavost: je nás 98 mužů, 52 žen. 19 mládeže, z toho 16 v TOM, 27 rodinných kolektivů…

TJ Horní Datyně sdružuje kromě zmíněného KČT také odbor Asociace sportu pro všechny (ASPV) a oddíl Stolního tenisu. Tyto odbory se věnují jak mládeži, tak dospělým. Členové mohou využívat hřiště, tenisový kurt nebo tělocvičnu.
Kontaktní adresy

Mgr. Jan Sládek - předseda
739 32 Horní Datyně 191
kct.sladek@quick.cz

Ing. Břetislav Hrbáček - jednatel
Vratimovská 260
739 32 Horní Datyně

Ing. Jan Tlolka
tlolka@smvak.cz

Aleš Toman
Nad Potokem 1059
739 34 Šenov
ales.toman@volny.cz

 

Odbor Klubu českých turistů je součástí Tělovýchovné jednoty Horní Datyně. Tato vznikla 6.4.1919. V průběhu let nesla název Dělnická tělovýchovná jednota, Federace DTJ, Jednota proletářské tělovýchovy, TJ Sokol po dnešní Tělovýchovnou jednotu. Dlouholetá a prospěšná činnost TJ vedla k hledání nových přitažlivých forem pro mládež a příznivce tělovýchovy. Turistická činnost byla jednou z náplní. Od roku 1959 ji organizoval člen výboru p. Oldřich Kochan. V roce 1962 byl ustaven oddíl pod vedením Klementa Jaterky a Táni Fajkusové. Oficiální ustavení odboru turistiky proběhlo v r. 1963. Za tehdejší OV svazu turistiky byl přítomen p. Květoslav Polomský, dnes už bohužel nežijící, legenda frýdecké, beskydské i české turistiky. V prvním výboru byli Jan Sládek, Bohuslav Slíva, Ladislav Špetík, Jan Slíva, Arnošt Daňa.

Obětavým rádcem, pomocníkem a organizátorem mladých turistů byl po dlouhé roky p. Jan Kuchař st.

Důležitým mezníkem bylo zahájení výstavby turistické chaty v Beskydech pod Trávným na Morávce 12. 5. 1962, která se stala věcí všech členů výboru, TJ a mnoha občanů obce. Vzniklo dílo podporující činnost celé TJ, zejména turistů, využívané občany a turisty místními i z celé republiky, a to dodnes. Turistická činnost se rozběhla naplno. Beskydy, díky vlastní chatě byly naše. A turisté se začali dívat dál.

Doslova všechny druhy turistiky našly uplatnění - pěší, vysokohorská, vodní , cyklo, auto a moto, lyžařská, v posledních letech také speleoturistika, neboli jeskyňářství.
 

Program kina

INZERCE

Elektronická
podoba
starých kronik
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one